Previous Next

TOPlist

Aktuality LEDEN 2023      

Zápis z jednání ZO OS KOVO ABB - Listopad 2022

ONLINE

Milé kolegyně, kolegové, spolupracovnice a spolupracovníci. 

Z důvodů svého vlastního omezení, ze zdravotních důvodů, jsem nucen pracovat v distančním režimu. Přesto odborová práce a vztahy s našimi partnery pro sociální dialog, s našimi dodavateli ani s Vámi členkami a členy nejsou omezeny. 
V administrativě jsou přijata opatření, aby byla posílena role místopředsedy a hospodářky, administrace všech ekonomických záležitostí.

Tradičně jsme pro Vás připravili nabídku jarní rekreace rodin s dětmi. 

Hotel Fran - Jarní prázdniny 2023K předběžným objednávkám prosím využijte kontaktů uvedených v letáku (klikni na obraz letáku vlevo). Rekreace je určena zaměstnancům našich podniků, které sdružujeme pod Odbory ABB Brno ( ABB Brno-Vídeňská,Heršpická; Hitachi Energy – pobočka Tuřanka, AB Komponent Brno)

Přeji Vám klidný rok 2023, hodně zdraví a pracovních úspěchů.

Váš Jiří Bohdan, Předseda ZO OS KOVO ABB Brno. Informativně

Nadále plně spolupracujeme s inovovaným Klubem důchodců, kde jsou připravovány plány na příští rok, rok 2023. 
Zde je plán činností KD pro rok 2022 - leden 2023Akce Klubu důchodců ABB Brno - promítání a beseda o Jižní Africe konené 9. 11. 2022 v prostorách odborové organizace ABB Vídeňská 

V pošmourném dni, jaký nám podzimní počasí dovede se svými inverzemi připravit, se dvacítka členů Klubu důchodců sešla k zajímavému promítání prezentovaném paní Oldřiškou Podrackou.

Se svými nečekanými zážitky, z cesty kterou absolvovala počátkem roku 2022, se nám svěřila již v době doznívajících Covidových opatření s rodinným známým, který v oblastech JAR dlouhodobě žil. Více se dočtete ZDE.

Klikni - foto Klikni - foto Klikni - foto Klikni - fotoKontakt na nového poskytovatele zdravotních služeb  - MUDr. Marek Bezděk (Klinika Podané ruce)

Od 1. dubna 2022 došlo ke změně poskytovatele pracovně lékařských služeb na adrese Vídeňská 117, 619 00 Brno.

Veškeré kontakty a ordinační dobu naleznete je na stránkách HR ELDS Brno, případně přímo na tomto odkazu: Ordinace Brno - Klinika Podané ruce s.r.o. (podaneruce.cz)Informace o MULTISPORTU – rok 2022, platné od 20. 11. 2022:

Příjem žádostí o kartu Multisport – Multisportku je nyní UZAVŘEN.

Žádosti podávejte opět v lednu 2023, kdy karty bude možné mít a využívat až od 1. 2. 2023.

Připomínáme, že bude započítáno již dle cen platných od 1. 1. 2023 viz. níže v nových odkazech pro žádosti.

 

Od 1. 11. 2022 je možné pouze podávat přihlášky dle následujících možností: 

Žádost zaměstnanců - členů (ostatní - platné zůstávají i formuláře pro nečleny a členy z firem AB Komponenty a Hitachi – Tuřanka)

Žádost zaměstnanců - nečlenů (ostatní - platné zůstávají i formuláře pro nečleny a členy z firem AB Komponenty a Hitachi – Tuřanka)

Nejčastější chyby v žádostech - Žadatelé nám uvádí do poštovní adresy adresu pracoviště. To není správné, v případě hloubkového auditu zaměstnavatelem – osobou určenou zaměstnavatelem by mohlo jít o méně závažnou chybu. 

V podobném duchu jsou pak zveřejněny informace uvnitř jednotky ABB Brno, na vnitřních stránkách zaměstnavatele – tzv. INSIDE. Na každém formuláři je pak jasně uvedeno, kdo a kolik platí, jak se žádá a kdo s Vámi komunikuje. Žádejte vždy do 15. dne v měsíci. Výdej karet poté očekávejte na přelomu měsíce.

Vždy se snažíme  s Vámi komunikovat a přiblížit se Vám co nejblíž (platí i pro Tuřanku, Heršpickou, případně AB Komponenty)Snažíme se ale vydávat -Face to Face, jde o finanční záležitosti a přerozdělování peněz. Platby jsou připisovány  na daný měsíc, platíte Vy nám, na základě platebního pokynu, který je po Vašem podpisu právně závazný. 

V každé Smlouvě i komunikaci s Vámi je vkládáno právní poučení, tzn., že údaje o Vás nikomu nesdělujeme, zůstávají pouze v našem systému po dobu, kdy příjmáte dotace na uvedenou aktivitu. Děkuji za pochopení. Prohlášení o nakládání s osobními údaji máme jako ZO OS KOVO vyvěšené na našich webových stránkách. (www.odboryabbbrno.cz) 

Jiří Bohdan a tým Odborů ABB Brno 

Mobile: +420 603 418 986
E-Mail: jiri.bohdan@cz.abb.com
Stránky zástupců zaměstnanců: www.odboryabbbrno.cz

 

 

Souhrn odkazů sdělení, nároků a podpor určených členům ZO OS KOVO ABB Brno:

Informace členům ZO OS Kovo ABB Brno

Žádost o příspěvek člena k narození dítěte

Žádost o vyplacení rekreačního příspěvku

Žádost o vyplacení příspěvku na Letní dětskou rekreaci nebo ozdravný pobyt

Žádost o vyplacení  příspěvku na pohřeb člena

Žádost na vyplacené benefitu - dárce krve

 

Pár praktických rad a informací:

· Stále je možné podávat žádosti o rekreační příspěvek a o příspěvky na aktivity dětí

· Dbejte na kompletní vyplnění dokladů a podávaných Žádostí elektronickou cestou

· Proveďte kontrolu placení za MULTISPORT aktivity, dodržujte požadované a věnujte se samostatným zprávám na dané téma.

· Upřednostňujte prosím písemné dotazy před telefonickými, lépe se mi dohledávají

Závěrem připomínáme: 

Máte-li nějaké příběhy, se kterými se chcete podělit, klidně mi napište. Můžeme je i spolu s nějakou pěknou fotografií zveřejnit.

Děkuji Vám ještě jednou za důvěru i spolupráci, kterou potřebuji a bez které bych svoji roli jen těžko zvládal.

Váš Jiří Bohdan