ODBORY ABB BRNO - 50. týden / 2015

Kolegyně, kolegové, spolupracovnice a spolupracovníci;

V minulých Aktualitách jsem psal o zahájení Kolektivního vyjednávání se zaměstnavatelem a o pravidlech, která jsou při těchto jednáních.

V tomto okamžiku je již výsledek Kolektivního jednání znám, jen zatím neproběhla distribuce potřebných dokumentů od zástupců zaměstnavatelů směrem k nám, zástupcům vyjednávacích týmů.

Jsem rád, že mohu prohlásit, že naše návrhy se, kterými jsme do vyjednávání vstoupili za naši jednotku, za naši ZO byly v mírně ponížené podobě přijaty.

Jde nám o dlouhodobé cíle, jde nám o to, nejít proti zájmům zaměstnanců.

Čeká nás složitý rok. Chystají se změny, některé již byly oznámeny, na jiné ještě čekáme.

Přejeme si všichni, abychom naše pozice obhájili, ať už náš zaměstnavatel ve všech našich výrobních závodech v Brně, tak i my zástupci zaměstnanců.

Chtěl bych tímto poděkovat členům vyjednávacího týmu, za jejich práci a Vám kolegyním a kolegům za podporu, kterou jste nám vyjádřili během tříkolového vyjednávání.

Kolektivní smlouva zaměstnavatele ABB CZ začne platit od 1. ledna 2016, mzdový nárůst byl v minulém roce posunut, ten tedy pocítíte na svých výplatních páskách až za březen.

Změnil se i formát Kolektivní smlouvy, stal se z něj jeden předpis, s jednou přílohou.

Předvánoční, adventní čas je časem ohlédnutí a také časem naděje.  Jsem pevně přesvědčen, že v příštím roce bude lépe.

Krásné prožití Vánoc a hodně štěstí, zdraví a pracovní i rodinné pohody.

Krásné prožití Vánoc a hodně štěstí, zdraví a pracovní i rodinné pohody Vám všem přejí členky a členové Výboru ZO OS KOVO ABB EJF.

Nashledanou v Novém roce, roce 2016.

Jiří Bohdan – předseda Výboru ZO

www.odboryabbbrno.cz

PLÁN LYŽAŘSKÝCH ZÁJEZDŮ V ZIMĚ 2015-2016    VÍKENDOVÝ LYŽAŘSKÝ ZÁJEZD DO JESENÍKŮ VÍKENDOVÝ LYŽAŘSKÝ ZÁJEZD DO JESENÍKŮ

VÍKENDOVÝ LYŽAŘSKÝ ZÁJEZD DO JESENÍKŮ ITALSKÉ DOLOMITY - SUPERSKI - LEDEN 2016    AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ - PREMIÉRA MUZIKÁLU 2016