Previous Next

TOPlist

Informace ke zdravotnímu benefitu.  

 

Milé kolegyně, kolegové zaregistroval jsem pár dotazů, na co všechno lze využít tzv. 500.- Kč / zdravotní benefit/ odkaz na formulář:

 

Prováděcí pokyny, uznávání dokladů :

Jedná se o podporu ze zdravotních důvodů, která se dokládá účtenkami z lékáren, zdravotnických pomůcek a nebo speciálních obchodů vč.eshopů. u kterých musí být prokázáno jasně zaplacení a název eshopu.

Člen odborů může 1 x ročně a může využít např. na

Nákup speciálních zdravotních pomůcek, tekuté výživy při nařízených dietách, masáže, rehabilitace, očkování svoje, samoplátce(např. gynekologické, proti klíštěti, na preventivní očkování na HPV, děložní čípek) Člen může doložit např. očkování u dospívajícího děvčete(chlapce) , očkování na exotické onemocnění apod. Lze využít na vitamíny, Wobenzym, podporu kloubní, urologickou apod. Lze uplatnit účtenku za ochranné rukavice, roušky, desinfekci -COVID, samoplátcovství za testování CORONA Virus apod.

Zubní hygiena – ano, kosmetické opravy zubů, kosmetické zákroky ne

Jednoznačně jsou ale vyloučeny brýle – doplatek, doplatky na léky nebo volně prodejné léky.

Nechceme žádné informace o zdravotních problémech, lékařské zprávy apod.

Do kolonky zdravotní incident vepíše žadatel : prevence, rehabilitace, drobný úraz nebo ji proškrtne.

 

Dokládá se Žádost a kopie účtenek, nebo účtenky. Účtenka musí být z roku, kdy se podává žádost.

Žádosti se příjmají celoročně, poslední žádost podejte do 12.12.2020

Na plnění těchto benefitů nemá člen právní nárok, tzn. Že dojde-li k vyčerpání rozpočtu, může Výbor ZO do 30.dnů od svého jednání ukončit tento benefit. Vypláceno je na účet, který člen uvede v žádosti.