Previous Next

TOPlist

Aktuality ÚNOR / 2017  

Kolegyně, kolegové, spolupracovnice a spolupracovníci.

V měsíci lednu se upřesňovaly informace o budoucím stavu ABB v Brně.

Jisté je, že skupinu zaměstnanců v jednotce Heršpická a malou část zaměstnanců ve Sdílených službách působících na Vídeňské čekají změny. Dochází k reorganizaci výroby přístrojů a reorganizaci administrativních činností. Výrobní jednotky ABB Brno jsou zdravé, funkční a výkonné a žádné velké změny se neočekávají. Výše uvedené reorganizace jsou dlouhodobě připravovány a víme o nich.

Stále se potýkáme s nedostatkem zaměstnanců zejména v dělnických profesích, chybí obsluhy strojů a profese související s výrobou rozváděčů. Nábor běží a přejeme si, abychom volná místa zaplnili a mohli začít generačně obnovovat tým našich spolupracovníků.

V současné chvíli je již Kolektivní vyjednávání ukončeno, probíhají pouze propočty dopadů omezení financování činností, tak jak jsme byli zvyklí. Je zřejmé, že v příštích letech budeme kráceni v možnostech čerpání některých Benefitů, tak jak jsme je členům naší ZO nabízeli. Dohodli jsme se totiž se zaměstnavatelem na zavedení jiné formy Benefitů a to je samozřejmě také jeden z vlivů, kdy musíme započítat snížený objem přislíbených prostředků na aktivity, které vyvíjíme.

K zaměstnaneckým Benefitům nejsem kompetentní a ani oprávněn se vyjadřovat. Mohu přislíbit jen jediné, pomoci s vysvětlením a obsluhou. Celou záležitost bude zaměstnavatel prezentovat v počátku měsíce března.

Změny v benefitech  pro členy odborové organizace jsou v jednání a v přípravách na předložení k projednávání ve Výboru ZO i na Konferenci. Konference se koná 9. 3. 2017 od 14.00 v jídelně na Vídeňské. Pozvánky Vám budou doručeny přes Vaše úsekové důvěrníky a chci Vás osobně požádat o účast. Jedině tak je totiž možné získat zpětnou vazbu na naši práci.

Ve společnosti AB Komponenty vyjednáváme. Musím se pouze omluvit za dezinformaci, Kolektivní smlouva v AB Komponentech platí až do 30. 6. 2017.  V minulých aktualitách jsem uvedl nepřesný údaj.

Vážené kolegyně, kolegové a všichni zainteresovaní, chtěl bych tímto ještě na závěř podotknout, že naše kancelář prošla v rekordně krátkém období změnou jak v oblasti personální, tak v oblasti zajištění činností a služeb. Velmi chci poděkovat všem, kteří jste se zasloužili o tuto změnu a věřím že společné pracovní prostředí ještě mírně poupravíme tak, abych se nám dobře pracovalo. 

Příjemné zimní dny plné zimních radovánek s Vašimi dětmi Vám přejí zaměstnanci kanceláře předsedy Vaší ZO OS KOVO ABB Brno.

* * * * * * * * *

V rámci solidarity mezi odborovými svazy velmi rád podpořím boj kolegů za lepší pracovní podmínky.

Prohlášení Kováků z výrobních závodů elektrotechnického průmyslu  a podpůrného závodu strojírenské výroby v Brně.

My zaměstnanci – odboráři průmyslových závodů v lokalitě Brno-Vídeňská  s netrpělivostí sledujeme  vývoj vztahů  mezi vedením Záchranné služby Brno a odborovou organizací Záchranné služby. Složitá situace na brněnské záchrance může ohrozit nejen kvalitu poskytované zdravotní péče, ale hazarduje i se zdravím a životem záchranáře při samotné snaze zachraňovat lidské životy obyvatel a návštěvníků našeho regionu.

Arogantnost, se kterou se přistupuje k požadavkům zaměstnanců je zarážející. Stresující situace a dlouhodobé neřešení problémů nepřispívají ke správnému a vhodnému  řešení tak citlivé věci, jako je záchrana lidského života a akutní přednemocniční péče.

Musí snad vyhasnout zbytečně lidský život, aby si to zodpovědní politici i vedoucí pracovníci uvědomili? 

Doporučujeme zřizovateli Záchranné služby – vedení Jihomoravského kraje aby situaci urychleně řešilo, dřív než dojde ke skutečné osobní nebo lidské tragédii.

S pozdravem Jiří Bohdan, OS KOVO 

* * * * * * * * *

Tradičně i nadále připravujeme pro naše zaměstnance a pro zaměstnance, členy naší odborové organizace možnost účastnit se lyžařských aktivit.

První krásný zájezd do Filipovic máme za sebou, další nás teprve čekají.

Obrátil se na nás náš dopravce fa. JEDOTOUR Brno, který pořádá lyžařské zájezdy do Alpských zimních center, zda-li bychom mu nepomohli naplnit kapacitu v ubytovacích prostorách, které má na  Katschbergu 4. - 7. března 2017 zarezervovány.

Sdílíme tedy ochotně jeho přání a nabídku zveřejňujeme i na našich stránkáchJe to poděkování za služby, které pro nás řidiči i majitelé dopravní firmy zajištují. Věřím, že někoho z Vás tato aktivita zaujme.

Prosím nahlédněte níže na odkaz a spojte se s firmu CKJT.

KATSCHBERG AINECK - 3 noci s polopenzí / 3 dny lyžování

V roce 2017 se budeme i nadále setkávat na společných akcích a těšit se z požitků a Benefitů, které již máme zavedeny, nebo které Vám nabídneme.

Sledujte nás tedy proto na webových stránkách i nadále.

JARNÍ PRÁZDNINY

Tradičně připravujeme pro naše zaměstnance a pro zaměstnance, členy naší odborové organizace možnost účastnit se rodinné rekreace na FRANu, tedy v rekreační oblasti Javorníky.

Bližší informace v letácích rozkliknete přikládáme níže. Organizační a platební pokyny budou vydány každému zájemci. Obecné informace jak vše funguje a zařizuje se neleznete ZDE V ODKAZU.

Hotel Fran - zima 2017_11.3.-18.3._A Hotel Fran - zima 2017_11.3.-18.3._B Hotel Fran - zima 2017_11.3.-18.3._C

Součástí této Aktuality je také nabídka rekreací, které svým členům zprostředkováváme u našich partnerů. Při podávání žádostí prosím dbejte organizační struktury naší ZO a směřujte Vaši komunikaci ke zvoleným zástupcům Vašich úseků:

ZO OS KOVO ve spolupráci s CK DIAMANT připravili CELKOVOU NABÍDKU

ZO OS KOVO ve spolupráci s CK ČEDOK připravili nabídku na léto 2017

ZO OS KOVO ve spolupráci s CK EKOBRNO připravili dovolené na léto 2017 - Řecko, Korfu

ZO OS KOVO ve spolupráci s s CK EKOBRNO připravili dovolené na léto 2017 - Řecko, Nei Pori

ZO OS KOVO ve spolupráci s s CK EKOBRNO připravili dovolené na léto 2017 - Řecko, Iro

Prohlášení ZO OS KOVO k nabídkám rekreací

Otázky k rekreacím potom směřujte k mojí osobě, (nejlépe emailem), nebo přímo k partnerům v CK, pokud již nějakou komunikaci s nimi máte navázanou.

Máte-li nějakou připomínku k naší práci, sdělte nám ji. Teď je ten nejvhodnější čas na změny, neboť v souladu s pravidly, Stanovami a zvyklostmi se blíží doba, kdy Konference může zapracované návrhy změn po řádném projednání Výboru naší ZO schválit a zapracovat do aktuálních materiálů.

Za Výbor ZO

Jiří Bohdan – předseda 

   

INFO PO UZÁVĚRCE:

V  průběhu I. čtvrtletí  2017 budeme distribuovat nové členské průkazy OS KOVO.

Je to úkol daný vyššími orgány a je nutné ho splnit a vnímat jako potřebný krok ke správné a přesné evidenci členů, neboť každý jednotlivý člen může čerpat určitých výhod a Benefitů v celostátním měřítku.

Tato karta Vám to umožní a zjednoduší se tím tak jak administrativa, tak vyhodnocování čerpání.

Kdo ji nebude chtít využívat nemusí  je to jen a jen ve Vaší kompetenci.  

 

Nabídky dovolených 2017:

Francie - dovolená v Provence 2017