Aktuality, Listopad 2018

Milé kolegyně, kolegové, členky a členové naší ZO OS KOVO ABB Brno.

V současné chvíli probíhá Kolektivní vyjednávání s naším hlavním zaměstnavatelem společností ABB Česká republika o mzdovém nárůstu a dalších benefitech zaměstnance.

Z oblastí, kterým se věnujeme velmi aktivně, jsou přípravy na zimní lyžařské zájezdy, rekreaci dětí o zimních prázdninách a přípravy kulturních aktivit, na které máme od Vás členů podněty. Je samozřejmě možné i nadále se na nás pracovníky kanceláře i Vaše zástupce obracet s podněty na zařazení kulturních akcí do plánu. V této souvislosti chci zmínit jednu věc a to je počet a množství vstupenek na dané akce. Vždy postupujeme podle skutečného zájmu a historických souvislostí. Někdy se trefíme na jistou dobrou, někdy se nám podaří lístků zajistit určitý počet a není možné ho dále navýšit. Tomu se tak stalo i u atraktivního turné kapely Kabát 2019.

Jako správci společných financí však nebudeme v žádném případě komunikovat s překupníky. Proto sledujte uvnitř našich jednotek situaci a reagujte na naše nabídky včas. Můžeme se dohodnout i na jiných řešeních, ale určitě nebudeme riskovat s Vašimi finančními prostředky a s naší pověstí. V odkazu: „AKTUÁLNĚ“ uvádíme kontakty na jednu z našich nabídek – možnost zapůjčení knihy na dlouhé zimní večery.

Přeji Vám všem krásný konec podzimu, klidný Advent a pohodovou přípravu Vánoc a oslav konce roku.

Prosím věnujte také drobný příspěvek jakékoliv charitativní aktivitě, nebo organizaci, protože vizitkou úspěšných je pomoc těm druhým – potřebným.

Jiří Bohdan – předseda Výboru ZO OS KOVO ABB Brno

bohdan.jiri@gmail.com

Jarní prázdniny s dětmi 2019 - Hotel Fran

Určeno pro zaměstnance výrobních závodů ABB s.r.o.Brno (včetně členů odborů u zaměstnavatele AB Komponent s.r.o.), rodinám členů ZO OS KOVO ABB Brno s dětmi, rodinám s dětmi – nečlenům ZO OS KOVO ABB Brno.

Nabízíme pobyt o jarních prázdninách v osvědčeném horském hotelu FRAN, který je situován v krásném prostředí na hřebeni Javorníků,v nadmořské výšce 1000 m. V hotelu je zdarma k dispozici krytý plavecký bazén a sauna, sportovní a společenská místnost, bar. Přímo u hotelu je cca 1 km dlouhá, částečně uměle zasněžovaná sjezdovka, se dvěma vleky. Hřeben Javorníků nabízí navíc zajímavé běžecké trasy.

Hotel se nachází na Slovensku, těsně u hranic s Moravou, upozorňujeme, že platnou měnou je EURO! V hotelu však lze ale platit i v Kč.

Příjezd automobilem je možný jak z Moravy, tak i ze Slovenska (přes obec Makov), přímo k hotelu se ale přijet nedá, je oddělen sjezdovkou. Z tohoto důvodu, ale i vzhledem k možným problémům se sjízdnosti a potížím s parkováním doporučujeme společnou dopravu autobusem, která je zahrnuta v ceně rekreace.

Kancelář Benefit & Travel plus Odbory ABB Brno – Vídeňská 117  je v provozu, aktuálně si prosím ověřte přítomnost pracovníků telefonicky nebo emailem.

tým Odbory ABB Brno