ODBORY ABB BRNO - 24. týden / 2016

Kolegyně, kolegové, spolupracovnice a spolupracovníci.

V našem mateřském závodě, tedy v jednotce EPMV na Vídeňské jsme v loňském roce byli svědky rozsáhlé přeměny naší závodní restaurace v nový moderní a fungující podnik hromadného stravování.

Bohužel čtvrtletní absence pravidelného stravování způsobila to, že část zaměstnanců se přeorientovala a své stravování si zvykla řešit jinak. Proto po otevření jídelny na podzim 2015 byl zaznamenán úbytek strávníků.

Krátce po začátku roku 2016 došlo k několika personálním změnám u poskytovatele této služby – tedy u společnosti, která nám vaří. Bohužel dopad do kvality nabízených jídel i organizace výdeje byl znatelný.

Proto se vedení odborové organizace rozhodlo uspořádat nezávislou anketu na téma společné stravování.

Přípravu ankety zajištuje stravovací komise, které jsem členem. Výsledky naší přípravy na tuto velkoryse pojatou akci již brzy budete mít před sebou.

Anketu spustíme na cca 10 dnů a to v příštím (25.) týdnu. Anketa bude probíhat v „papírové verzi„; anketních lístků bude dostatek a jsou rozděleny tak, aby bylo patrné, ze které jednotky ( Transformátory, Rozváděče, Servis, AB Support a ostatní ) účastník ankety pochází. Jsou připraveny i anketní lístky pro ty zaměstnance, kteří se společného stravování neúčastní.

Anketní boxy budou umístěny u vchodů do areálu a budou celkem 4: nákladní vrátnice, osobní vrátnice a infocentrum. Jeden anketní box ponecháme k dispozici v bloku budov – učebny a naše organizace, tak abychom mohli také zaznamenat názory náhodně příchozích osob, nebo např. členů Klubu důchodců.

Vážení účastníci ankety, chtěl bych Vás požádat o co nejkorektnější přístup k anketě i k otázkám samotným.

Nebojte se nám sdělit svůj názor, případně Vaše přání a požadavky. Vašich názorů se snažíme spolu s provozovatelem jídelny využít ke změnám nebo zavedení novinek ve stravování.

Cesta to není jednoduchá, ale věřím, že se nám podaří zlepšit nastavenou úroveň našeho společného stravování, které nám mnozí naši návštěvníci závidějí.

Anketní lístek - stravování

Krátce ke Stravovací komisi:

Stravovací komise je zřízena ZO OS KOVO ABB Brno a v areálu Vídeňská má dlouholetou tradici.

Zastoupeni v této komisi jsou jak členové naší ZO, tak zaměstnanci, kteří si podali žádost o členství v komisi.

V současné chvíli pracujeme v sedmi členné komisi.

Komise nemá výkonnou moc, ani moc rozhodující.

Je poradním orgánem a vykonává laickou kontrolu nad stravováním, včetně toliko oblíbených návštěv přípravny jídel a zázemí jídelny a kuchyně. Pro členství v Komisi je nutné mít vyřízený zdravotní průkaz – tedy potvrzení o zdravotní způsobilosti pro vstup do prostor přípravy jídel.

Plné znění Statusu Komise je rovněž zveřejněno.

Děkuji Vám za Vaše náměty a postřehy a to nejen ke Stravování.

Přeji Vám pěkné dny, hodně zdraví a také odpočinku v době Vaší dovolené.

Jiří Bohdan

Nabídky dovolených 2016:

Olympijská riviéra - LAST MINUTE!!! Olympijská riviéra - LAST MINUTE!!!

CK ALEX a ČEDOK - dovolená a cestování

TÁBOR S ANGLIČTINOU 2016 - MRÁKOTÍN - Informace a přihláška

Informační leták anglický - tábor 2016 KE STAŽENÍ - Přihláška na tábor v angličtině - Mrákotín 2016

ŘECKO - OSTROV KOS